Leczenie gołębi
Aleksandra Kornelia Maj Ciekawe przypadki z lecznicy gołębi  

vet-point.waw.pl

instagram.com/aleksandrakorneliamaj/


Pani Aleksandra Kornelia Maj Lekarz weterynarii opisuje:

Ta gołębica została przywieziona do lecznicy z objawami apatii, napinania się bez żadnego efektu i braku apetytu. Była osłabiona, napuszona miała przymknięte oczy, i jak widać pierwotnym problemem było jajko, którego nie była w stanie znieść. Żeby takich dziewczyn dodatkowo nie osłabiać, można wykonać 'zdjęcie pudełkowe’, bez sedacji dokładnie tak, jak myślicie, wkładamy ptaka do pudełka i wykonujemy rtg. Efekt nie pozostawia wątpliwości !
Po małej farmakologicznej i środowiskowej pomocy jajko udało się znieść bez operacji ! 🙂

Ranny gołąb

Pani Aleksandra Kornelia Maj Lekarz weterynarii opisuje:

Uwielbiam takie przypadki! ?
Ten gołąbek trafił do mnie silnie poraniony. Dzięki kilku wielkim serduchom, jednej operacji i troskliwej opiece swojej tymczasowej Opiekunki Jarek wyzdrowial i jest już w nowym domu.
Pamiętajcie, że gołąb jest fenomenalnie wdzięcznym pacjentem i zawsze zrobi wszystko co w jego mocy ? , żeby wyzdrowieć. Potrzeba tylko trochę dobrze dobranych leków i dużej dawki miłości! ?❤ Jak widać, 14dni terapii może zdziałać cuda!

Choroby gołębi

Pani Aleksandra Kornelia Maj Lekarz weterynarii opisuje:

TWARZ NIE DO POZNANIA ?
Gołąb Lolek zjawił się w stanie nędzy i rozpaczy…
Wymiotował, miał biegunkę i nie był w stanie samodzielnie jeść ?
Miał wszystkie pasożyty gołębiego świata, dlatego też zachęcam Was do samodzielnego badania kału u takich brzdąców zawsze na pierwszej wizycie ???
Lolkowi uratowało to życie! ?

RTG gołębia